Nákupy

Jak se starat o bazén?

Posted on

Pokud má být voda v bazénu taková, jak si ji obvykle představujeme, vyžaduje si to nemálo úsilí a rovněž znalostí. Protože je smutnou pravdou, že kažení nemine vůbec žádnou vodu, již do svého bazénu napustíte, byť by tato původně byla i sebeprůzračnější a výhradně z toho nejlepšího zdroje.


Jakmile zkrátka necháte vodu v bazénu třeba i jenom několik dní napospas svému osudu, můžete si být víceméně jisti tím, že tato začne pozbývat své původní kvality a že se začne pozvolna zhoršovat.


Příčin pro tuto skutečnost je hned několik.
cákání z vlasů


a)      Jak už zaznělo, vegetace v okolí takového bazénu opadává, vypouští do světa tu pyl a tu semena, a leccos z toho nakonec byť neúmyslně skončí právě na hladině bazénu nebo někde v jeho hloubce u dna.


b)      Něco do takové vody mohou nanosit na svém těle i koupající se lidé, protože ani ti nejsou nikdy dokonale čistí.


c)       A mikroorganismy tam mohou proniknout prakticky jakkoliv, protože jsou tak drobné, že se pro ně vždy nějaká ta skulinka najde.


Ovšem kdo by stál o špinavý bazén, že? Nikdo. Nebo aspoň nikdo z těch, kdo mají všech pět pohromadě.
plavání pod hladinou


Každý soudný člověk chce mít svůj bazén naopak čistý a nezávadný. Ovšem aby tomu tak skutečně bylo, je třeba https://www.triakis.cz/dokonala-pece-o-vase-bazenove-zarizeni/.


Protože nic se neděje samo sebou, nic není až tak úplně zadarmo.


A jak se o takový bazén správně pečuje? Co je třeba dělat, aby byl tento přímo záviděníhodný?


K tomuto účelu je potřeba mít hlavně správně fungující kvalitní přípravky pro úpravu bazénové vody. Ty, jež obsahují chlór nebo aktivní kyslík, ty upravující pH vody, ty změkčující vodu a ty v ní ničící řasy.


Nemůže chybět kupříkladu ani cenově velmi přijatelná tabletová sůl 25 kg, jež je ideálním změkčovačem vody dováženým k nám z Německa či Rakouska. Jde tu o čistý chlorid sodný slisovaný do tvaru polštářků či tablet, jež se nedrolí a snadno se s nimi pracuje.


Tato sůl z vody odstraní přebytečný vápník a hořčík a tím je vyřešeno nežádoucí usazování vápenatých krust na povrchu bazénu a jeho zařízení. Které by vám ho za jiných okolností dříve nebo později zničily. Zatímco takto nemají šanci a vy se můžete radovat z dokonalého koupání.


Jak se starat o bazén?
4.8 (96%)5